HAKKIMIZDA

İlk kuruluş tarihi, 1998 yılına dayanan Artek Mühendislik; Çevresel Ölçüm ve Analiz Hizmetleri, Çevresel Etki Değerlendirme Raporu Hazırlanması, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Çevre Projeleri Danışmanlık gibi hizmet konuları ile İstanbul’ da faaliyet göstermeye başlamıştır. Artan talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda, 2002 yılında önce şirket yapısında değişikliğe gidilerek firmanın adı ve unvanı Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir.
Artek, ilk kez 2006 yılında TÜRK Akreditasyon Kurumundan (TÜRKAK) TS EN ISO/IEC 17025 standardı esaslarına göre Akredite olmuştur. 2010 ve 2014 yıllarında ise re-akreditasyonunu tamamlamıştır. Artek, halen Akredite bir kuruluş olarak, her yıl genişleyen kapsamları ile hizmetlerine devam etmektedir. Artek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetki belgesini ilk olarak 2006 yılında Çevre ve Orman Bakanlığından ön yeterlik belgesi olarak almıştır. 2012 yılında havuz suyu analizleri için Sağlık Bakanlığından, 2015 yılında ise iş hijyeni ölçüm test ve analizleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki almıştır.
Kaliteli ve kapsamlı hizmetleri ile bir marka haline gelen Artek, 2008 yılında Adana, 2009 yılında Samsun, son olarak da 2015 yılında İzmir Şubelerini hizmete sunmuştur. Adana ve Samsun Şubeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetki belgelerine sahipken, İzmir Şubesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkilidir. İstanbul Merkez ve Şubelerin (Adana, Samsun, İzmir) bünyesinde yerleşik ve gezici tesisler (saha araçları) ile hizmet verilmektedir.
Artek, 2012 yılı Ağustos ayında alınan karar ile unvan değişikliği yapılarak, “Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hiz. Tic. A.Ş.” adını almıştır.Türkiye’de Çevre analizleri laboratuvar faaliyetlerinde önemli bir yere sahip olan Artek Mühendislik, 2012 yılının Ağustos ayında Dünya çapında 55 farklı ülkede 350 den fazla lokasyonda 13.000’i aşan çalışan sayısına sahip Dünya Laboratuvar devi ALS Global bünyesine katılmıştır. Önemli merkezi laboratuvarları Avustralya, Asya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika gibi ülkelerde bulunan ALS Global, 1863 yılında kurulan bir sabun üretim firmasından 1981 yılında saygın bir uluslararası test, muayene ve belgelendirme şirketine dönüşmüştür. Grubun laboratuvar faaliyetleri; Yaşam Bilimleri (Çevre, Gıda ve İlaç, Hayvan Sağlığı ve Elektronik), Mineraller (Jeokimya, Metalürji, Maden Sitesi ve Denetim), Enerji (Kömür ve Petrol & Gaz) ve Endüstri (Varlık Bakım ve Triboloji) olarak bölümlendirilmiştir. Artek Mühendislik, bu grubun Yaşam Bilimleri olarak adlandırılan çevre grubu içerisindedir.Büyüklüğünden bağımsız olarak yaptığı her işe benzersiz bakış açısıyla yaklaşan ALS Global’in bir parçası olarak, Artek Mühendislik de müşteri memnuniyetini ilk sırada tutmaktadır.
Müşterilerine tarafsız ve doğru hizmet sunmayı ilke haline getirirken, hem müşteriler ile uzun süreli ilişkiler kurmaya hem de çalıştığı ve yaşadığı bölgeye pozitif katkılarda bulunmaya olanak sağlamaktadır. İlke edindiği değerlerini günlük hayatla özdeşleştiren Artek Mühendislik, ALS Global ile benzer olarak aşağıdaki değerlere sahiptir.
– Dürüstlük ve Bütünlük
– Müşteri Memnuniyeti
– Güvenilirlik- Gizlilik ve Tarafsızlık
– Sürekli İyileştirme
– Daha İyisini Yapmak
– Yeteneklere İnanmak
– Önce Güvenlik
– Çevrecilik
Translate »