hakkımızda

1998 yılında kurulmuş olan Artek Mühendislik Çevresel Etki Değerlendirme Hizmetleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Çevre Projeleri Danışmanlık Hizmetleri konularında önemli hizmetler vermiştir.

Artan talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda, 2002 yılında yapısal bir değişikliğe giderek “Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.” adını alan firmamız ana faaliyet konularını çevre, iş sağlığı ve güvenliği ölçümleri ile danışmanlık hizmetleri oluşturmaktadır.

19.11.2002 tarihinden itibaren Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti., TS EN ISO/IEC 17025/Mayıs 2000 standardı esaslarına göre hizmet kapsamında belirtilen ölçüm ve analizleri kendi bünyesinde yapabilecek şekilde düzenlenmiştir. Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. deney çalışma esaslarını, yürürlükteki kanunlar ve mevzuat çerçevesinde oluşturur.

Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Kasım 2002’de kurulmuş olup Çevre Mühendisliği, Atık Yönetimi, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konularında; raporlama, ölçüm, izleme ve laboratuvar hizmetlerinde bulunmaktadır.

Şirketin “Muhasebe Bölümü”, “Mühendislik Hizmetleri Bölümü” ve “Çevre Laboratuvarı Bölümü” bulunmaktadır. Firmanın faaliyet alanları içerisinde bulunan mühendislik, danışmanlık ve proje işlemleri “Mühendislik Hizmetleri” adı altında ayrılmış olan bölümde, ölçüm ve analizler ise “Çevre Laboratuvarı” adı altında ayrılmış olan bölümde birbirinden bağımsız olarak gerçekleştirilmektedir.

Sürekli olarak büyümeyi hedef alan şirketin “Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.” olan ünvanı, 08.08.2012 tarihinde “Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. A.Ş.” olarak değiştirilmiştir.

Ülkemizin önce gelen firmalarının tercihi ve “çözüm ortağı” haline gelen ARTEK, konusunda Türkiye’nin en kapsamlı özel laboratuvarı olmasının yanında, Dünya Bankası projeleri, NATO projeleri, özelleştirme danışmanlıkları gibi ulusal ve uluslararası pek çok projeye de imza atmıştır.

Ülkemizin en deneyimli kadrolarından birisine sahip olan firmamız artan kapasitesi ve büyüyen kadrosu ile sektöründe öncü ve yenilikçi bir firmadır.